HOMEPAGE

PROFIL DZIAŁALNOŚCI GRUPY JK

Od klasycznego niemieckiego przedsiębiorstwa średniej wielkości do nastawionego na działalność międzynarodową holdingu - tak można krótko streścić strukturalną przemianę grupy JK w ostatnich latach.

Historia niemieckiego, a zarazem światowego potentata w produkcji urządzeń do sztucznego opalania sięga 1927 roku, kiedy to Josef Kratz senior założył rodzinną firmę JK (nazwa pochodzi od pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy) zajmującą się stolarką i kołodziejstwem. W 1969 roku firma przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (stanowiącą podwaliny dzisiejszego holdingu), a jej kierownictwo przejęli synowie Josefa Kratza seniora - Josef i Walter oraz zięć Günter Kuttig. W ciągu ponad 30-letniej historii firma rozwinęła się od swej początkowej postaci przez zakład produkujący sauny do wiodącego na świecie koncernu branży solaryjnej. Właścielem grupy firm JK jest pan Walter Kratz.

Głównymi obszarami działalności grupy przedsiębiorstw JK są dziś rozwój, produkcja i dystrybucja solariów do użytku prywatnego i profesjonalnego.
W zakresie produkcji profesjonalnych solariów, tj. urządzeń używanych przez firmy usługowe do celów zarobkowych, holding zajmuje pozycję światowego lidera. Dzięki należącej do niej marce Ergoline posiada szacowany na ponad 60% udział w niemieckim rynku solaryjnym.

Odpowiedzią grupy JK na rosnącą w ostatnich latach konkurencję na tzw. rynku profesjonalnym solariów jest strategia dwóch marek.
Marka Ergoline pozwala jej na zajmowanie szeroko pojętej pozycji lidera na rynku krajowym i na rynkach międzynarodowych. Program solariów profesjonalnych Ergoline wyróżniają niezwykłe innowacje w zakresie urządzeń oraz wyjątkowo szeroki asortyment produktów.
Marka Soltron, ponownie powołana do życia w roku 1999, ze swoim wysokim poziomem technicznym i jakością , świeżym wzornictwem oraz strategią średnich cen wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodym i poszukujących alternatywnych rozwiązań dystrybutorom sprzętu opalającego, właścicielom salonów solaryjnych i ich klientom. Przez utworzenie samodzielnej firmy - Soltron GmbH - kierownictwo holdingu postawiło na rozwój inicjatywy i odpowiedzialności w zakresie danego produktu. Oczywiście jest to zgodne z obranym przez firmę kierunkiem tworzenia mniejszych jednostek organizacyjnych przedsiębiorstwa.

Zakup firmy SUN Industries w USA w sierpniu 1999 r. stał się solidną bazą dystrybucji profesjonalnych urządzeń opalających Ergoline na rynku północnoamerykańskim. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Jonesboro (stan Arkansas) zatrudnia ok. 120 pracowników i ze swoimi obrotami w wysokości ok. 30 mln USD rocznie zalicza się do wiodących producentów branży w USA. Doskonała reputacja, własna sieć dystrybucji oraz szeroki asortyment produktów to cechy wyróżniające tę firmę na rynku. Profesjonalne solaria Ergoline pod nazwą SUN-Ergoline stanowią doskonałe uzupełnienie linii produktów Sun Dash, oferowanych przez firmę dla segmentu profesjonalistów amerykańskiego rynku opalania. Jest to kontynuacja odnoszącej sukces w Europie strategii dwóch marek.
Północnoamerykańskim odpowiednikiem działającej w Europie spółki JK-Licht GmbH jest firma Global Sun Light Inc., którą powołano do życia w październiku 2000 r. Jej zakres działalności to oczywiście dystrybucja artykułów eksploatacyjnych i akcesoriów dla salonów solaryjnych.
Dla rynku niemieckiego przedsięwzięcia w USA nie będą mieć na razie żadnych konsekwencji. Za nabyciem firmy SUN Industries oraz utworzeniem Global Sun Light Inc. kryje się wizja międzynarodowej ekspansji holdingu oraz zdobycia rynku amerykańskiego.

Plany nowych produktów i innowacje powstają w centrum rozwojowym JK-Entwicklungszentrum. Dla wielu projektów pozyskano już wsparcie finansowe od niemieckich krajów związkowych: Północnej Nadrenii-Westfalii i Nadrenii-Palatynatu w ramach programu badań i rozwoju średnich przedsiębiorstw.

Profesjonalne zarządzanie jakością w obrębie wszystkich procesów produkcyjno-administracyjnych od dawna jest w holdingu JK sprawą oczywistą. Z tego właśnie względu już w 1993 roku firma JK-Josef Kratz GmbH otrzymała certyfikat jakości wg normy europejskiej DIN EN ISO 9001.

Oprócz nowatorskiego wzornictwa i technologii produktów, które od zawsze ustanawiały coraz to nowe standardy dla całej branży, firma wyznacza też nowe kierunki rozwiązań w zakresie technik produkcyjnych, stawiające przed jej dostawcami wysokie wymagania odnośnie jakości i wiedzy specjalistycznej. Od lat w holdingu JK stosowane są nowoczesne metody zarządzania, mające na celu efektywniejszą organizację procesów badawczo-rozwojowych, produkcyjnych i administracyjnych oraz utrzymywania "dobrej kondycji" wszystkich spółek.

Grupa JK może wykazać się aktywnymi działaniami na rzecz rozwoju całej branży solaryjnej:

  • szkolenie techników serwisu firm współpracujących, właścicieli i inwestorów salonów solaryjnych, personelu solariów, a także pracowników JK,
  • udział w tworzeniu i organizowaniu niemieckiego związku branży solaryjnej -Bundesverband Sonnenlicht-Systeme e. V. oraz jego rady naukowej, a od początku 2000 r. także europejskiego związku branżowego ESA (European Sunlight Association),
  • kooperacja z innymi przedsiębiorstwami branży (np. Philips GmbH, UB-Philips GmbH) w zakresie badań rynku, celem pozyskania informacji istotnych dla całej branży solaryjnej,
  • wymiana doświadczeń z długoletnimi dostawcami, mająca na celu zwiększenie efektywności działań związanych z zaopatrzeniem w części i podzespoły grupy JK i jej dostawców,
  • rozwój specyficznych dla przedsiębiorstwa działającego w tej branży metod zarządzania oraz przekazywanie ich firmom współpracującym.

Prestige 990-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
52max. 200*
GBMOC
4max. 520*
38
FASHIONPINK ORANGE
SHINING BLUE
SILVERPEARL BLUE
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.
Ergoline Esprit 770-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
48max. 200*
GBMOC
4max. 500*
GBMOC
38
CANDY ORANGE
SILVERPEARL RED
*Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej
Affinity 660-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
46max 180*
GBMOC
3max. 500*
28
LUMINATE SILVER
Mood Lights: Magenta, Yellow, Blue, Red
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.

Sunrise 488
Dynamic Power
LAMPYMOC
48max. 200*
BRIGHT WHITE
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.
HOMEPAGE » FIRMA » PROFIL JK » PROFIL DZIAŁALNOŚCI GRUPY JK
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności. Niniejszym akceptuję Politykę Prywatności.

Zgadzam się · Więcej informacji