HOMEPAGE

SŁOŃCE DAJE "OLIMPIJSKĄ" KONDYCJĘ

Już w czasach antycznych lekarze wykorzystywali siłę promieni słonecznych w celach leczniczych. Nie wiadomo, czy antyczni zwycięzcy igrzysk olimpijskich świadomie uwzględniali słońce w swoim „planie treningowym”. Można jednak przyjąć, że także oni na obozach treningowych najchętniej ćwiczyli pod gołym niebem, aby w ten sposób wzmocnići swoje siły. Nie byli przy tym dalecy od prawdy, jak to teraz - ponad 2000 lat od pierwszej olimpiady w antycznej Helladzie - zostało udowodnione naukowo.

W bazie olimpijskiej Rhein-Ruhr w Essen lekarz medycyny sportowej dr Dietmar Alf zaordynował solarium sportowcom najróżniejszych dyscyplin. Główny nacisk badania położony został na naukowe udokumentowanie długotrwałego działania promieni UV na wydolność czołowych sportowców. Kandydaci byli wysyłani raz w tygodniu do solarium przypominającego słońce naturalne i naświetlani dawką promieni UV o wiele niższą niż ta, która wywołuje oparzenie słoneczne. Wynik: u wszystkich tych sportowców zwiększyła się wydolność.

System immunologiczny zawodników był po tej „naturalnej” terapii silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wszyscy uczestnicy programu byli potem mniej podatni na infekcje. Właśnie to było szczególnie ważne dla zawodników przygotowujących się do olimpiady w Sydney.

To, co sprawdziło się w przypadku czołowych sportowców, dotyczy także „normalnego” użytkownika łóżka opalającego – regularne wizyty w solarium pomagają poprawić kondycję. Odprężenie, relaks a przy tym jeszcze poprawa kondycji – w nowoczesnych solariach jest to możliwe w każdej chwili. A więc jeszcze jeden powód, aby regularnie odwiedzać studio solaryjne.

OPALANIE & ZDROWIE
Prestige 990-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
52max. 200*
GBMOC
4max. 520*
38
FASHIONPINK ORANGE
SHINING BLUE
SILVERPEARL BLUE
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.
Ergoline Esprit 770-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
48max. 200*
GBMOC
4max. 500*
GBMOC
38
CANDY ORANGE
SILVERPEARL RED
*Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej
Affinity 660-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
46max 180*
GBMOC
3max. 500*
28
LUMINATE SILVER
Mood Lights: Magenta, Yellow, Blue, Red
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.

Sunrise 488
Dynamic Power
LAMPYMOC
48max. 200*
BRIGHT WHITE
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.
HOMEPAGE » FAKTY & PORADY » OPALANIE & ZDROWIE » SŁOŃCE OZNACZA DOBRĄ KONDYCJĘ
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności. Niniejszym akceptuję Politykę Prywatności.

Zgadzam się · Więcej informacji