HOMEPAGE

POZYTYWNY WPŁYW SOLARIUM NA ZDROWIE

Jeśli nawet ciągle próbuje się udowodnić coś przeciwnego, faktem jest, że ten, kto regularnie korzysta z dobrego łóżka opalającego, zyskuje nie tylko atrakcyjną opaleniznę, ale robi także coś dobrego dla swojego zdrowia. Potwierdzają to liczne badania naukowe. Najnowszym przykładem jest badanie lekarza medycyny naturalnej i specjalisty chorób nerek - dr Rolfdietera Krause z Kliniki Uniwersyteckiej im. Benjamina Franklina w Berlinie.

Dr Krause za punkt wyjścia przyjął porównanie "wewnątrzeuropejskie", zgodnie z którym ludzie mają wyższe ciśnienie krwi, im bardziej na północ mieszkają. I odwrotnie, w Europie południowej liczba zachorowań na choroby sercowo-krążeniowe, choroby naczyń krwionośnych oraz liczba nagłych przypadków śmierci na serce jest wyraźnie niższa niż na północy. Wyjaśnieniem tego faktu jest intensywniejsze napromieniowanie słoneczne wokół Morza Śródziemnego. To pozytywne działanie światła słonecznego dr Krause wykazał także w przypadku sztucznego światła słonecznego pochodzącego z łóżek opalających.

W tym celu przez dziesięć tygodni wysyłał do solarium zarówno młodych zdrowych ludzi, jak i członków grupy sportowej dla osób ze schorzeniami serca. Wynik mówił sam za siebie: w obydwu grupach pozytywne działanie sztucznego słońca było jednoznacznie wymierne. Ciśnienie krwi osób poddanych badaniom pozostawało na niższym poziomie przez okres do jednego roku.

Działanie na ciśnienie krwi jest tylko jednym z różnorodnych biopozytywnych oddziaływań światła UV na organizm ludzki. Badania naukowe potwierdzają także następujące działania promieni UV:

  • Poprawia się płynność przepływu krwi . Obniża się ciśnienie krwi i ryzyko zawału serca.
  • Obniża się poziom cholesterolu.
  • Produkty rozpadu witaminy D chronią przed rakiem piersi i jelita grubego.
  • Światło UV pobudza produkcję określonych komórek immunologicznych zwalczających w organizmie bakterie i wirusy. Jest ono także skutecznie stosowane w schorzeniach skóry.
  • Promienie UV podnoszą wydolność organizmu. Obniża się tętno w spoczynku i wysiłkowe.

OPALANIE & ZDROWIE
Prestige 990-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
52max. 200*
GBMOC
4max. 520*
38
FASHIONPINK ORANGE
SHINING BLUE
SILVERPEARL BLUE
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.
Ergoline Esprit 770-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
48max. 200*
GBMOC
4max. 500*
GBMOC
38
CANDY ORANGE
SILVERPEARL RED
*Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej
Affinity 660-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
46max 180*
GBMOC
3max. 500*
28
LUMINATE SILVER
Mood Lights: Magenta, Yellow, Blue, Red
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.

Sunrise 488
Dynamic Power
LAMPYMOC
48max. 200*
BRIGHT WHITE
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.
HOMEPAGE » FAKTY & PORADY » OPALANIE & ZDROWIE » WSZECHSTRONNE SOLARIUM
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności. Niniejszym akceptuję Politykę Prywatności.

Zgadzam się · Więcej informacji