HOMEPAGE

SOLARIUM DAJE DOBRY HUMOR!

Czy należysz do osób, które zimą nie czują się dobrze? Nie mają energii i ochoty na nic? Pociesz się, nie jesteś w tym osamotniony/a.

Według najnowszych badań co trzeci mieszkaniec Europy środkowej cierpi w zimnych porach roku na lekki stan depresyjny - depresję zimową. Zjawisko depresji zimowej zostało opisane po raz pierwszy w roku 1984 przez psychiatrę amerykańskiego Rosenthala. Nowo odkryta choroba otrzymała nazwę SAD (Seasonal Affective Disorder = zależna od pory roku melancholia). Jest to celowo poszukiwany skrót, ponieważ „sad” w języku angielskim znaczy „smutny”.

Nie są jeszcze całkowicie znane uwarunkowania prowadzące do wystąpienia stanu SAD. Naukowcy wiedzą jednak, że dużą rolę odgrywa przy tym brak światła w okresie zimy. Chorzy na SAD leczeni są w związku z tym głównie światłem – i to z bardzo dobrymi skutkami.

Dr Sabine Thor-Wiedemann w swojej książce „Licht gibt Leben” ("Światło daje życie") przekazuje wskazówki, jak szybko wydostać się z frustracji zimowej:

  • Tęsknisz za słońcem? Pozwól sobie raz do dwóch razy w tygodniu na wizytę w solarium. To poprawia nastrój.
  • Idź na spacer niezależnie od pogody. Codziennie pół godziny. Jeśli pracujesz zawodowo, to przerwę obiadową możesz wykorzystać na spacer. Jeśli nie pracujesz, to na spacer powinieneś/aś iść w godzinach przedpołudniowych, kiedy jest jeszcze jasno.
  • Spraw, by w Twoim mieszkaniu było dużo światła. Zaraz po wstaniu włącz wszystkie lampy, a także kiedy po południu wrócisz do domu, machnij ręką na rachunek za światło i włącz je wszystkie.
  • Wybieraj ubrania zimowe w jasnych kolorach. Zobaczysz, że to poprawia humor.
  • Stosuj dietę bogatą w węglowodany, np. jedz makarony lub chleb. Węglowodany mogą wpływać na metabolizm określonych hormonów w mózgu (np. serotoniny) i polepszać nastrój.
  • Zachowj ostrożność, jeśli chodzi o alkohol! Może on wprawdzie na krótko poprawić nastrój , ale nawet małe dawki alkoholu na dłuższą metę wywołują przygnębiający nastrój.
Źródło: dr Sabine Thor-Wiedemann, "Licht gibt Leben", Knaur.

OPALANIE & ZDROWIE
Prestige 990-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
52max. 200*
GBMOC
4max. 520*
38
FASHIONPINK ORANGE
SHINING BLUE
SILVERPEARL BLUE
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.
Ergoline Esprit 770-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
48max. 200*
GBMOC
4max. 500*
GBMOC
38
CANDY ORANGE
SILVERPEARL RED
*Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej
Affinity 660-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
46max 180*
GBMOC
3max. 500*
28
LUMINATE SILVER
Mood Lights: Magenta, Yellow, Blue, Red
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.

Sunrise 488
Dynamic Power
LAMPYMOC
48max. 200*
BRIGHT WHITE
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.
HOMEPAGE » FAKTY & PORADY » OPALANIE & ZDROWIE » SOLARIUM DAJE DOBRY HUMOR!
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności. Niniejszym akceptuję Politykę Prywatności.

Zgadzam się · Więcej informacji