HOMEPAGE

SŁOŃCE WZMACNIA KOŚCI

Osteoporoza. Coraz więcej starszych osób cierpi na zrzeszotowienie kości: ich kości stają się coraz bardziej porowate i łatwo się łamią. Na przykład: konsekwencją złamania kości udowej u starszej osoby może być trwałe ograniczenie sprawności do tego stopnia, że niezbędna jest jej stała opieka.

Rozwój osteoporozy jest następstwem niedoboru wapnia w organizmie. Wapń odkłada się w kościach do ok. 30-go roku życia i wzmacnia je tym samym. Potrzebny jest on nie tylko w układzie kostnym. Jeżeli nie ma wystarczająco dużo wapnia w pożywieniu, wówczas organizm „kradnie” go przez lata z kości. I tak powstaje osteoporoza.

Jak można zapobiec rzeszotowieniu kości? Należy spożywać produkty bogate w wapń oraz regularnie zażywać kąpieli słonecznych. Aby organizm mógł przyswoić wapń, niezbędna jest witamina D. W pożywieniu jest jej niewiele. Natura wymyśliła zatem inny sposób jej pozyskiwania: witamina D jest jedyną witaminą, którą organizm może samodzielnie produkować, a wymaga do tego jedynie słońca.

Gdy promienie UV-B docierają do skóry, cholesterol zawarty w skórze jest "zamieniany" w prowitaminę D. W ciągu 24 godzin prowitamina D ulega przekształceniu pod wpływem temperatury ciała w witaminę D.

Niestety, od października do marca światło słonecznie w naszej strefie klimatycznej prawie w ogóle nie zawiera promieni UV-B. W większości zostają one zatrzymane przez atmosferę. Dlatego też w tym okresie zostaje przerwana produkcja witaminy D, co stwierdził dr Albrecht Falkenbach z sanatorium w Gasteiner Heilstollen. W efekcie, nawet jeżeli będziemy spożywać potrawy bogate w wapń, organizm nie będzie w stanie go przyswoić.

I tu pomocne okazują się urządzenia do opalania wytwarzające promieniowanie UV-B. Promienie te występują w tak niewielkich ilościach, że przy prawidłowym zastosowaniu nie powodują poparzeń słonecznych. Wystarczają jednak do produkcji witaminy D w organizmie - również zimą. Zatem jednocześnie możesz atrakcyjnie się opalić i wzmocnić kości.
OPALANIE & ZDROWIE
Prestige 990-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
52max. 200*
GBMOC
4max. 520*
38
FASHIONPINK ORANGE
SHINING BLUE
SILVERPEARL BLUE
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.
Ergoline Esprit 770-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
48max. 200*
GBMOC
4max. 500*
GBMOC
38
CANDY ORANGE
SILVERPEARL RED
*Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej
Affinity 660-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
46max 180*
GBMOC
3max. 500*
28
LUMINATE SILVER
Mood Lights: Magenta, Yellow, Blue, Red
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.

Sunrise 488
Dynamic Power
LAMPYMOC
48max. 200*
BRIGHT WHITE
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.
HOMEPAGE » FAKTY & PORADY » OPALANIE & ZDROWIE » SŁOŃCE WZMACNIA KOŚCI
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności. Niniejszym akceptuję Politykę Prywatności.

Zgadzam się · Więcej informacji