HOMEPAGE

TRENING DLA SKÓRY PRZED WYJAZDEM DO CIEPŁYCH KRAJÓW

Badanie na temat wstępnego opalania skóry dowodzi, że za sprawą promieniowania UV w skórze tworzy się własna ochrona przed światłem. Jest to kolejny dowód na to, że szczególnie przed podróżą w ciepłe kraje zaleca się przygotowanie skóry do zmiany klimatu.

Wśród wielu rzeczy, o których trzeba pomyśleć przed wyjazdem na urlop, szybko zapomina się o tym, że także skóra powinna być przygotowana do intensywnego promieniowania słonecznego, do którego nie jest przyzwyczajona. Już jedna do dwóch wizyt tygodniowo w solarium przed urlopem spowoduje, że skóra wytworzy skuteczną ochronę przed światłem, która na urlopie może chronić przed poparzeniem słonecznym.

To naturalne zjawisko znalazło w międzyczasie naukowe potwierdzenie: w badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie Technicznym w Monachium (Klinika i Poliklinika Dermatologii i Alergologii am Biederstein, prof. dr med. Dieter Abeck) 67 kobiet i 32 mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat uczęszczało do solarium przez okres sześciu tygodni, jeden do dwóch razy tygodniowo. Czas opalania wynosił od siedmiu do dziesięciu minut. Przed, podczas i po kąpielach słonecznych mierzona była barwa skóry oraz metabolizm skóry osób badanych.

Wynik badania potwierdza, że przy naświetlaniu promieniami UV skóra poprzez zgrubienie i zmianę barwy wytwarza własną ochronę. Ponadto produkowane są w większej ilości określone kwasy, które dodatkowo chronią skórę przed poparzeniem słonecznym.
Kilka seansów w solarium może zatem optymalnie przygotować skórę do urlopu. Będzie ona już wtedy lekko opalona i - dzięki naturalnej ochronie przed światłem - już nie tak bardzo wrażliwa. Nie oznacza to oczywiście, że na urlopie można na okrągło leżeć na słońcu bez żadnej ochrony.
FAKTY NT. OPALANIA
Prestige 990-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
52max. 200*
GBMOC
4max. 520*
38
FASHIONPINK ORANGE
SHINING BLUE
SILVERPEARL BLUE
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.
Ergoline Esprit 770-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
48max. 200*
GBMOC
4max. 500*
GBMOC
38
CANDY ORANGE
SILVERPEARL RED
*Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej
Affinity 660-S
Dynamic Power
LAMPYMOC
46max 180*
GBMOC
3max. 500*
28
LUMINATE SILVER
Mood Lights: Magenta, Yellow, Blue, Red
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.

Sunrise 488
Dynamic Power
LAMPYMOC
48max. 200*
BRIGHT WHITE
* Moc jest zmienna w zależności od norm krajowych, aż do podanej wartości maksymalnej.
HOMEPAGE » FAKTY & PORADY » FAKTY NT. OPALANIA » TRENING DLA SKÓRY
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności. Niniejszym akceptuję Politykę Prywatności.

Zgadzam się · Więcej informacji